Tento web používá k poskytování služeb, pro marketingové účely a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace
CZ EN
  +420 222 745 047

Řešení delegace sídla společnosti

Od roku 2015 finanční úřady začaly využívat výjimku v zákoně - jde o takzvaný proces delegace sídla, který je zakotven v § 18 daňového řádu. Proces prakticky probíhá tak, že finanční úřady mají vytipovaná místa, kde jsou tzv. virtuální kanceláře, zašlou datovou schránkou výzvu k doložení skutečného sídla a následně rozhodnou, zda delegují nebo nikoliv.

Se zasíláním komplexních odpovědí na takové výzvy máme bohaté zkušenosti a úspěšně se nám daří sídla nedelegovat. V případě, že jste obdrželi výzvu od finančního úřadu, neváhejte se na nás obrátit, uděláme vše co bude možné, aby k delegaci nedošlo. Kladné rozhodnutí finančního úřadu nezaručujeme, ale naše míra úspěšnosti přesahuje 90 %.

Kontaktujte nás neprodleně po obdržení výzvy, jinak se může stát, že nebudeme mít dostatek času na sestavení potřebné reakce.

Služba obsahuje:

Co budeme potřebovat od vás:

Tato služba již
od 3 000 Kč

  Mám zájem o službu
 

Vyhnete se jednání s úřady

Proč nepřenechat tuto neoblíbenou a vyčerpávající aktivitu těm, které to baví?

 

Administrativu řešíme za vás

Netrapte se touto nekončící a unavující mravenčí prací a věnujte se zásadnějším věcem!

 

Šetříme váš drahocenný čas

Vaše požadavky řešíme rychle, a vy se tak vyhnete čekání a spoustě nervů.

 

Jsme tu pro vás od roku 2004

Poskytujeme vám profesionální služby již od roku 2004. Podnikejte s tím, kdo se vyzná.

Nevíte si rady s výběrem?

Rádi vám bezplatně pomůžeme se všemi otázkami. Náš specialista se vám ozve co nejdříve. Související služby:

Cena služby - 3 000 Kč

Téma změn ve společnostech je velmi široké a často individuální dle konkrétního textu zakladatelského dokumentu, výše základního kapitálu a jiných skutečností, proto si vyhrazujeme právo cenu ve výjimečných případech změnit a přizpůsobit ji realitě časové náročnosti a ceně notářských služeb. Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Blíže o delegaci sídel společnosti

Tisíce firem využívá tzv. virtuálních sídel, virtuálních kanceláří, registračních či korespondenčních sídel a je to naprosto legální. Činí tak proto, že nepotřebují velké pronajaté kanceláře nebo chtějí využívat prestižní adresu. Své skutečné provozovny mají firmy mimo uvedené adresy, na kterých oficiálně sídlí.

Od roku 2015 finanční úřady začaly využívat výjimku v zákoně - jde o takzvaný proces delegace sídla, který je zakotven v § 18 daňového řádu. Ten říká, že mj. z podnětu správce daně může nejblíže společně nadřízený správce daně delegovat místní příslušnost k výkonu správy daní na jiného věcně příslušného správce daně. Finanční úřad může tedy v důvodných případech rozhodnout o delegování čili přestěhování takových firem pod jiného správce daně. Jestliže podle adresy sídla spadáte ke správci daně třeba Praze, po změně můžete patřit např. do Brna (v případě, že tam máte svou provozovnu). Mimo jiných nepříjemností to s sebou nese i tu nepříjemnost, že delegovaná firma, která je plátcem DPH se automaticky stává tzv. nespolehlivým plátcem.

Mám zájem o uvedenou službu