Tento web používá k poskytování služeb, pro marketingové účely a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace
CZ EN
  +420 222 745 047
04
dub

Další informace z podnikání

Změna sídla společnosti

Výchozím krokem pro změnu sídla společnosti je právě rozhodnutí valné hromady o změně. Takové rozhodnutí musí být v některých případech osvědčeno notářským zápisem, což lehce poznáte z obsahu zakladatelského dokumentu.

Zákon totiž říká, že stačí, když je v zakladatelském dokumentu uvedena obec, ale může být uvedena i celá adresa. Jestliže je zde uvedena například pouze Praha a sídlo se přesouvá v rámci Prahy, nemusíte zakladatelský dokument měnit. Jestliže v dokumentu figuruje konkrétní adresa (např. Praha 1, Václavské náměstí 1), pak je nutné dokument změnit. Dále je nutné jej změnit v případě přesunu sídla do jiné obce (např. z Prahy do Brna).

Dalším krokem je sepsání návrhu na soud a přiložení příslušných dokumentů (zápis z valné hromady, souhlas vlastníka sídla s umístěním sídla s notářsky ověřeným podpisem, popř. výpis z katastru nemovitostí). Společně s uhrazenými kolky podejte návrh na soud, ten rozhodne do 5 dnů od podání tzv. přímým zápisem v případě hladkého průběhu řízení, tj. změnu zapíše okamžitě do OR.

Po kladném rozhodnutí, jež nabylo právní moci, informujtet úřady: Finanční úřad, ČSSZ a poskytovatele zdravotního pojištění, Katastrální úřad a Úřad průmyslového vlastnictví.

Dále oznamte změnu bankám, poskytovatelům služeb, svým obchodním partnerům a všem dalším úřadům, u kterých uznáte za vhodné, že je tuto změnu potřebné nahlásit, jako například Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Označte sídlo názvem a IČ společnosti.

Nezapomeňte na provedení změn na všech obchodních dokumentech, tj. na fakturách, objednávkách, obchodních dopisech, firemních tiskopisech, podpisech v e-mailech, webové doméně apod.

RSS Článků

Virtuální sídla

Sídlo v Praze od 358 Kč měsíčně

Vyřídíme na počkání

Mám zájem o virtuální sídlo

Ready-made společnosti

Společnosti s.r.o. nebo a.s.
již za 9 900 Kč

Vyřídíme do 1 hodiny

Mám zájem o ready-made společnost

Založení společnosti

Sídlo v Praze od 6 900 Kč

Vyřídíme do týdne

Mám zájem o založení společnosti
 
Transparetní ceny

Žádné skryté poplatky. Cenu, kterou si zde spočítáte, garantujeme.

 
Krátkodobé smlouvy

Nemusíte se vázat na déle, než potřebujete. Nabízíme i krátkodobé smlouvy.

 
Vyřízení do 1 hodiny

Smlouvu a podklady pro OR vám připravíme do 1 hodiny. Lze vyřešit i korespondenčně.

 
Žádné dosílky

Nemusíte platit a obnovovat dosílky u České pošty. Vaši korespondenci vám přepošleme. 2-3x týdně.