Tento web používá k poskytování služeb, pro marketingové účely a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace
CZ EN
  +420 222 745 047
02
čer

Obchodní společnosti

Rozdíl mezi firmou na klíč a ready-made společností

Také pořád tápete mezi pojmy firma na klíč a ready made společnost? Pak neváhejte a čtěte tyto řádky až do konce.

Podnikání je velmi různorodá činnost. Každý dělá něco jiného a každý pro svou činnost potřebuje jiné „podhoubí.“ Existují firmy, jejichž struktura a požadavky jsou jednoduché. Jako příklad můžeme uvést společnost s ručením omezeným, jejíž jediný vlastník (společník) je také jediným jednatelem a provozuje tzv. volnou živnost. Oproti tomu existují společnosti, jejichž vnitřní uspořádání nebo předmět podnikání, je složitější a ne zcela standardní (např. neobvyklá výše základního kapitálu, společnost s velkým množstvím společníků, obchodní podíl není možné dědit, vyjmutí některých pravomocí z rukou statutárního orgánu, předmět podnikání ostraha majetku a osob nebo činnost soukromých detektivů atp.)

 

Pro první skupinu podnikatelů, kteří nemají mnoho zvláštních požadavků jsou určeny především ready made společnosti. Podnikatel zakoupí ready made společnost tak říkajíc jak leží a běží. Tyto hotové, již založené společnosti mají obrovskou výhodu v tom, že je již složen základní kapitál a mají IČ. Podnikatel se tedy v okamžiku podpisu dokumentů nutných k převodu stává statutárním orgánem a může tedy ihned za společnost jednat (podepisovat smlouvy, fakturovat).

 

Pro druhou skupinu – podnikatele se nadstandardními požadavky nabízíme spíše možnost založit společnost na míru. Výhoda spočívá především v tom, že zakladatelský dokument společnosti bude po konzultaci s notářem sepsán přímo na míru specifických požadavků. Nevýhodou může být nutnost složit základní kapitál a potřeba čekat na zápis společnosti do obchodního rejstříku, což trvá 5-10 pracovních dnů.

 

Je důležité však uvést, že obě služby jsou velmi flexibilní. Je tedy samozřejmě možné založit společnost na míru pro podnikatele se standardními požadavky třeba proto, že chce být v obchodním rejstříku zapsán jako první majitel a jednatel společnosti. Nebo naopak již založenou ready made společnost lze prodat klientovi s tím, že se zakladatelský dokument změní notářským zápisem tak, aby vyhovoval specifickým požadavkům klienta.

 

Služby Prague Business Office jsou velmi flexibilní. Kontaktujte naše konzultanty s konkrétním dotazem, určitě nalezneme optimální řešení.

 

RSS Článků

Virtuální sídla

Sídlo v Praze od 358 Kč měsíčně

Vyřídíme na počkání

Mám zájem o virtuální sídlo

Ready-made společnosti

Společnosti s.r.o. nebo a.s.
již za 9 900 Kč

Vyřídíme do 1 hodiny

Mám zájem o ready-made společnost

Založení společnosti

Sídlo v Praze od 6 900 Kč

Vyřídíme do týdne

Mám zájem o založení společnosti
 
Transparetní ceny

Žádné skryté poplatky. Cenu, kterou si zde spočítáte, garantujeme.

 
Krátkodobé smlouvy

Nemusíte se vázat na déle, než potřebujete. Nabízíme i krátkodobé smlouvy.

 
Vyřízení do 1 hodiny

Smlouvu a podklady pro OR vám připravíme do 1 hodiny. Lze vyřešit i korespondenčně.

 
Žádné dosílky

Nemusíte platit a obnovovat dosílky u České pošty. Vaši korespondenci vám přepošleme. 2-3x týdně.