Provozovatel webu, společnost Prague Business Office, s.r.o., Těšnov 1163/5, 110 00 Praha 1, IČ 271 43 481, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Prohlížením našeho webu dáváte souhlas s jejich využíváním.

Další informace
Zpět na slovníček pojmů

Společenská smlouva obsahující jen povinné náležitost je právní dokument, který má vždy formy notářského zápisu. Zachycuje pouze základní strukturu společnosti. Při založení společenské smlouvy obsahující jen povinné náležitosti definujete tyto základní údaje:

  •       název společnosti
  •       adresa sídla
  •       předmět podnikání nebo činnosti (počet není omezen)
  •       informace o základním kapitálu
  •       počet jednatelů

Individuální úpravy, nastavení a podmínky bohužel uplatnit nemůžete. Od 7. 6. 2016 došlo v případě společenských smluv obsahující jen povinné náležitosti ke zlevnění notářských poplatků a kolků. Celkové náklady vás vyjdou na 6 500 Kč. Společenská smlouva obsahující jen povinné náležitosti se uzavírá v případě, že u zrodu společnosti stojí více zakladatelů. Jestliže je zakladatel pouze jeden, nazývá se tento dokument zakladatelská listina obsahující jen povinné náležitosti.