Provozovatel webu, společnost Prague Business Office, s.r.o., Těšnov 1163/5, 110 00 Praha 1, IČ 271 43 481, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Prohlížením našeho webu dáváte souhlas s jejich využíváním.

Další informace
13.07.2016

Další informace z podnikání

Podnikání při zaměstnání

Pracujete a rádi byste začali podnikat? Pusťte se směle do toho. Podnikání při zaměstnání je skvělá příležitost k přivýdělku i k ověření si, že vás vaše podnikání opravdu uživí a časem se budete moci postavit jen na vlastní nohy. Máte možnost volby – jednodušší variantou je podnikání jako OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná), tou složitější pak je založení společnosti s ručením omezeným.

Pokračovat ve čtení článku...
04.04.2016

Další informace z podnikání

Změna sídla společnosti

Výchozím krokem pro změnu sídla společnosti je právě rozhodnutí valné hromady o změně. Takové rozhodnutí musí být v některých případech osvědčeno notářským zápisem, což lehce poznáte z obsahu zakladatelského dokumentu.

Pokračovat ve čtení článku...
04.04.2016

Další informace z podnikání

Změna názvu společnosti

Název společnosti, resp. v právní řeči tzv. obchodní firma, je jedním ze základních kamenů zakladatelského dokumentu společnosti. Podnikatel má právo firmu kdykoliv změnit. O změně rozhoduje valná hromada a ta musí být osvědčena notářským zápisem.

Pokračovat ve čtení článku...
16.03.2016

Další informace z podnikání

Jak být úspěšným podnikatelem?

Že je podnikání běh na dlouhou trať, ví každý, kdo si někdy pohrával s myšlenkou na vlastní byznys. Být navíc úspěšným podnikatelem, kterému se daří, je ještě náročnější. Ale jedině lidé, kteří jsou na sebe tvrdí a mají rádi výzvy, mohou slavit úspěch. Svůj dosavadní profesní život můžete změnit prakticky během jediného dne.

Pokračovat ve čtení článku...