Provozovatel webu, společnost Prague Business Office, s.r.o., Těšnov 1163/5, 110 00 Praha 1, IČ 271 43 481, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Prohlížením našeho webu dáváte souhlas s jejich využíváním.

Další informace
04.04.2016

Další informace z podnikání

Změna sídla společnosti

Výchozím krokem pro změnu sídla společnosti je právě rozhodnutí valné hromady o změně. Takové rozhodnutí musí být v některých případech osvědčeno notářským zápisem, což lehce poznáte z obsahu zakladatelského dokumentu.

Pokračovat ve čtení článku...
04.04.2016

Další informace z podnikání

Změna názvu společnosti

Název společnosti, resp. v právní řeči tzv. obchodní firma, je jedním ze základních kamenů zakladatelského dokumentu společnosti. Podnikatel má právo firmu kdykoliv změnit. O změně rozhoduje valná hromada a ta musí být osvědčena notářským zápisem.

Pokračovat ve čtení článku...
04.04.2016

Obchodní společnosti

Pořiďte si ready made společnost levně

Ready made společnost, tedy společnost, která neprovozovala a neprovozuje žádnou činnost a byla založena pouze za účelem jejího dalšího prodeje koncovému vlastníkovi (společníkovi v případě s.r.o. či akcionáři v případě a.s.), je produktem, který je nejen na českém trhu velmi žádaný. I z toho důvodu se firmy, které nabízejí ready made společnosti k prodeji, množí jako houby po dešti.

Pokračovat ve čtení článku...
16.03.2016

Další informace z podnikání

Jak být úspěšným podnikatelem?

Že je podnikání běh na dlouhou trať, ví každý, kdo si někdy pohrával s myšlenkou na vlastní byznys. Být navíc úspěšným podnikatelem, kterému se daří, je ještě náročnější. Ale jedině lidé, kteří jsou na sebe tvrdí a mají rádi výzvy, mohou slavit úspěch. Svůj dosavadní profesní život můžete změnit prakticky během jediného dne.

Pokračovat ve čtení článku...
06.02.2016

Obchodní společnosti

Založení s.r.o. v roce 2016

I když žádné velké změny v zakládání společností s ručením omezeným oproti roku 2015 neočekáváme, je dobré si na začátku nového roku zrekapitulovat veškeré kroky, které je nutné pro založení s.r.o. absolvovat.

Pokračovat ve čtení článku...