Provozovatel webu, společnost Prague Business Office, s.r.o., Těšnov 1163/5, 110 00 Praha 1, IČ 271 43 481, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Prohlížením našeho webu dáváte souhlas s jejich využíváním.

Další informace
14.07.2016

Obchodní společnosti

Společenská smlouva s.r.o., stanovy a.s.

Zrod každé firmy vždy začíná důležitým dokumentem. U společností s ručením omezeným s jedním zakladatelem vám postačí zakladatelská listina. Pokud je na začátku více zakladatelů, vyhotovíte společenskou smlouvu nebo sepíšete stanovy. Společenská smlouva se používá pro s. r. o. a komanditní společnosti. Pokud se chystáte založit a. s. čekají vás stanovy. Všechny varianty mají vždy formu notářského zápisu.  

Pokračovat ve čtení článku...
14.07.2016

Obchodní společnosti

Specifikace akciové společnosti

Kapitál akciové společnosti tvoří jednotlivé podíly – akcie, s kterými se obchoduje na kapitálových trzích. Každý akcionář ručí za ztráty své společnosti pouze svým vlastním podílem. Naproti tomu společnost ručí za své závazky celým svým majetkem. Akciová společnost patří tradičně mezi oblíbené formy obchodní společnosti v České republice.

Pokračovat ve čtení článku...
13.07.2016

Obchodní společnosti

Jak vybrat název firmy?

Při výběru jména pro dítě vám pomůže kalendář. Ale podle čeho se řídit, když hledáte název pro svou firmu? Hlavní roli při tomto výběru bude hrát vaše fantazie a pár důležitých rad, které jsme vám vypsali:

Pokračovat ve čtení článku...
13.07.2016

Další informace z podnikání

Podnikání při zaměstnání

Pracujete a rádi byste začali podnikat? Pusťte se směle do toho. Podnikání při zaměstnání je skvělá příležitost k přivýdělku i k ověření si, že vás vaše podnikání opravdu uživí a časem se budete moci postavit jen na vlastní nohy. Máte možnost volby – jednodušší variantou je podnikání jako OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná), tou složitější pak je založení společnosti s ručením omezeným.

Pokračovat ve čtení článku...
06.07.2016

Obchodní společnosti

Založení s.r.o. je od 7. 6. 2016 levnější, prezident podepsal novelu

Již od března roku 2015 je jisté, že založení společnosti s ručením omezeným bude stát maximálně 100 EUR, tedy 3000 Kč. Původní termín účinnosti této novely byl od října 2016, ale nyní vás můžeme s radostí informovat, že se celý proces urychlil a od 7.6.2016 došlo opravdu ke zlevnění notářských poplatků a kolků a levnější s.r.o. lze již zapisovat do obchodního rejstříku.

Pokračovat ve čtení článku...