16.03.2020

Covid-19 - aktuální info

Pozdější podání daňového přiznání

Lhůta pro podání přiznání k dani z příjmu fyzických a právnických osob je prodloužena do 1. července a to bez nutnosti prokazovat důvody související s koronavirem. Fakticky bude tedy všem daňovým poplatníkům automaticky umožněno podat daňové přiznání k dani z příjmu a uhradit tuto daň bez jakékoliv sankce nejdéle o 3 měsíce později, a to bez nutnosti prokazovat důvody související s koronavirem.

Pokračovat ve čtení článku...
14.07.2016

Obchodní společnosti

Společenská smlouva s.r.o., stanovy a.s.

Zrod každé firmy vždy začíná důležitým dokumentem. U společností s ručením omezeným s jedním zakladatelem vám postačí zakladatelská listina. Pokud je na začátku více zakladatelů, vyhotovíte společenskou smlouvu nebo sepíšete stanovy. Společenská smlouva se používá pro s. r. o. a komanditní společnosti. Pokud se chystáte založit a. s. čekají vás stanovy. Všechny varianty mají vždy formu notářského zápisu.  

Pokračovat ve čtení článku...
14.07.2016

Obchodní společnosti

Specifikace akciové společnosti

Kapitál akciové společnosti tvoří jednotlivé podíly – akcie, s kterými se obchoduje na kapitálových trzích. Každý akcionář ručí za ztráty své společnosti pouze svým vlastním podílem. Naproti tomu společnost ručí za své závazky celým svým majetkem. Akciová společnost patří tradičně mezi oblíbené formy obchodní společnosti v České republice.

Pokračovat ve čtení článku...
13.07.2016

Obchodní společnosti

Jak vybrat název firmy?

Při výběru jména pro dítě vám pomůže kalendář. Ale podle čeho se řídit, když hledáte název pro svou firmu? Hlavní roli při tomto výběru bude hrát vaše fantazie a pár důležitých rad, které jsme vám vypsali:

Pokračovat ve čtení článku...